Je takmer nemožné zapamätať si všetky piesne a hudobné videá, s ktorými sa bežný človek stretáva. Niekoľko slušných nástrojov a stratégií vám môže pomôcť nájsť pieseň opisom jej melódie alebo častí jej textu.
Mať v hlave zaseknutú pesničku bez akejkoľvek predstavy o jej názve je frustrujúce. Pamätáte si sekvencie jej videoklipu, ale neviete, ako im dať nejaký zmysel. S pribúdajúcim časom ste stále frustrovanejší a naštvaní sami na seba, že si na jej názov neviete spomenúť.
Ak toto práve čítate, s najväčšou pravdepodobnosťou prechádzate rovnakou fázou. Máme pre vás dobrú správu – sme tu, aby sme vám pomohli. Nižšie uvádzame niekoľko účinných spôsobov, ako správne postupovať pri rozpoznávaní hudby.
1. Vyhľadajte slová piesne pomocou Google
Ak si pamätáte niekoľko slov z hľadanej piesne, môžete ich zadať do Google a stlačiť tlačidlo vyhľadávania. Ak sú hľadané slová piesne, ktoré ste zadali, presné, Google vám zobrazí najrelevantnejšie výsledky, ktoré si môžete prezrieť.
Ak si nie ste istí, ako na to, tu je krátky návod:
- Otvorte webový prehliadač a prejdite na Google.
- V riadku na vyhľadávanie zadajte slová z piesne, ktoré si pamätáte. Uzatvorte slová do úvodzoviek, aby ste získali presnejšie výsledky.
- Stlačte enter pre vyhľadanie.
- Prezrite si výsledky a skontrolujte, či niektoré z webových stránok alebo názvov piesní zodpovedajú hľadanému songu.
- Tiež môžete skúsiť pridať ďalšie podrobnosti, ako napríklad interpreta alebo konkrétny riadok z piesne (ak ich poznáte), aby ste zúžili výsledky.
Môžete tiež upraviť výsledky vyhľadávania pomocou metódy rozšíreného vyhľadávania, ako sme opísali v 4. kroku. Ak to však nefunguje, nevzdávajte to a skúste ďalšiu metódu.
2. Hľadajte na YouTube
Ďalším spôsobom, ako zistiť, aká je to pesnička, ktorú si v poslednej dobe spievate, je použitie YouTube.com a pokročilého vyhľadávania. Keď hovoríme o „vyhľadávaní na YouTube“, neznamená to len zadanie textu do vyhľadávacieho poľa a stlačenie enteru. Môžete zúžiť výsledky vyhľadávania pomocou pokročilých operátorov, ako sú dátum nahratia, typ, trvanie a funkcie.
Ak chcete, aby výsledky vyhľadávania obsahovali presné slová, ktoré ste zadali do vyhľadávania, môžete ich obklopiť úvodzovkami („“). Môžete tiež použiť tlačidlo „Filter“ na filtrovanie výsledkov vyhľadávania (ktoré môžete vidieť na snímke obrazovky nižšie), aby ste získali ešte presnejšie výsledky.
Stačí zadať kľúčové slovo do vnútra vyhľadávacieho panela a kliknúť na nástroj „Filter“, potom vybrať filtre, ktoré vám pomôžu nájsť to, čo hľadáte. Filtre ako „Funkcie“ a „Trvanie“ sa môžu ukázať ako veľmi užitočné pri hľadaní dlho stratených videí na YouTube.
3. Využite silu fóra, Facebooku a komunity
Ak ste sa snažili nájsť videoklip na Googli a YouTube bez úspechu, môžete sa obrátiť na komunity na Facebooku, Reddite a na špecializovaných webových stránkach ako Wat Zat Song. Odporúčame zvoliť aktívne komunity, pretože vám pomôžu rýchlejšie získať požadované výsledky. Ak sa členom komunity nepodarí identifikovať pieseň, môžu vám odporučiť niektoré pokročilé programy, ktoré vám pomôžu.
Pri publikovaní v týchto komunitách sa snažte byť čo najpodrobnejší. Môžete napríklad opísať sekvencie a texty piesní alebo vysvetliť časti videoklipu, ktoré si pamätáte. Ak si pamätáte postavy alebo dátum vydania videoklipu, môže to tiež pomôcť v jeho identifikácii.
A) WatZatSong.com
WatZatSong.com je webová stránka, ktorá umožňuje používateľom zdieľať fragmenty hudby, ktoré si pamätajú, a získať pomoc pri ich identifikácii od ostatných používateľov alebo od špecializovaného tímu.
Ak máte v hlave hudobnú skladbu, ktorú nemôžete identifikovať, môžete ju zdieľať na WatZatSong.com a požiadať o pomoc ostatných používateľov pri jej identifikácii. Na stránke môžete vytvoriť novú tému a do nej zadať informácie o hudbe, ktorú hľadáte, ako napríklad texty alebo nahrať melódie, ktoré si pamätáte. Potom sa môžete pozrieť na odpovede od ostatných používateľov a skúsiť zistiť, či sa medzi nimi nenachádza hľadaná skladba.
Aj keď aplikácie riadené umelou inteligenciou, ako napríklad Shazam alebo SoundHound, ktorým sa venujeme nižšie, nemusia byť schopné rozpoznať názov skladby, môže byť veľká šanca, že sa niekomu z komunity 400-tisíc používateľov na tejto stránke podarí nájsť a identifikovať na YouTube alebo iných audio/video platformách vami hľadanú pieseň.
Niektoré staré skladby, vzácne melódie, mixy a dokonca aj covery populárnych piesní môžu byť pre softvér s umelou inteligenciou ťažké na rozpoznanie. V takýchto prípadoch je potrebná pomoc človeka, ktorý je schopný rozpoznať umelca, ktorý danú skladbu pôvodne naspieval.
Ak nerozpozná nikto z používateľov správne vami nahratú melódiu, môžete sa obrátiť na špecializovaný tím WatZatSong.com, ktorý sa pokúsi pomôcť s jej identifikáciou.
Web WatZatSong.com má aj svoje mínusy:
- Závisí od aktivity komunity: Keďže WatZatSong.com je komunitná stránka, závisí jej úspešnosť od aktivity používateľov. Ak nie je dostatok používateľov online alebo ak sa nikto nezaujíma o vašu tému, môže byť ťažké získať pomoc pri hľadaní skladby.
- Rozpoznanie hudby môže trvať dlhšie: Rozpoznávanie hudby na WatZatSong.com môže trvať dlhšie, ako keby ste použili aplikáciu riadenú umelou inteligenciou alebo inú formu vyhľadávania.
- Nie je to vždy presné: Aj keď sa používatelia snažia poskytnúť presné informácie, nie je zaručené, že vždy budú schopní zistiť, aká je to pesnička, ktorú hľadáte. Je možné, že dostanete niekoľko odpovedí od rôznych používateľov, ale žiadna z nich nemusí byť správna.
- Opísať hudbu je niekedy náročné: Ak máte len málo informácií o hudbe, ktorú hľadáte, môže byť ťažké ju opísať tak, aby ste mohli získať pomoc od ostatných používateľov.
- Platba za špecializovanú službu: Ak sa vám nepodarí zistiť názov hľadanej pesničky pomocou bezplatnej verzie WatZatSong.com, môže byť potrebné zaplatiť za službu profesionálneho tímu, ktorý vám pomôže s jej identifikáciou. Ak vás názov hľadanej pesničky naozaj zaujíma a neostáva vám na výber, určite oceníte aj túto možnosť rozpoznávania hudby.
B) Facebookové skupiny
Na Facebooku existujú skupiny a komunity, ktoré sa zaoberajú rozpoznávaním piesní. Tieto skupiny obvykle fungujú tak, že používatelia do príspevku zadajú kúsok textu alebo melódie, ktorý si pamätajú, a ostatní členovia skupiny sa pokúsia identifikovať skladbu. Napríklad sa môžete pridať do skupiny s názvom „What’s That Song?“ alebo „Song Identification“ a zadať informácie, ktoré máte o piesni k dispozícii.
Ak sa vám nepodarí nájsť takúto skupinu na Facebooku, môžete tiež skúsiť hľadať ďalším spôsobom pomocou fór.
C) Reddit.com
Reddit je sociálna sieť a webové fórum, kde sa používatelia môžu zapojiť do diskusií, zdieľať príspevky a odporúčať obsah, ktorý sa im páči. Subreddit je komunita alebo sekcia na Reddite zameraná na určitú tému alebo záujem, v ktorej môžu používatelia pridávať svoje príspevky a diskutovať o nej.
Ak chcete nájsť pesničku podľa textu alebo melódie, odporúčame vám napísať príspevok v komunitách (suberdditoch), ktoré sa zaoberajú rozpoznávaním piesní. Jedným z takýchto subredditov je /r/tipofmytongue, ktoré je určené pre ľudí, ktorí si pamätajú len kúsok textu alebo melódie a potrebujú pomoc s ich identifikáciou. Môžete sa pridať do subredditu a zadať informácie, ktoré máte k dispozícii, a ostatní členovia vám budú pomáhať s identifikáciou skladby.
Existuje tiež subreddit /r/NameThatSong, ktorý je zameraný na rozpoznávanie skladieb. Môžete sa prihlásiť a zadať informácie, ktoré máte k dispozícii, a ostatní členovia subredditu sa pokúsia identifikovať skladbu pre vás.
Okrem toho môžete tiež hľadať na iných subredditoch, ktoré sa zaoberajú hudbou alebo rozpoznávaním skladieb, ako je /r/Music.
Aj Reddit má svoje úskalia – pre slovenského používateľa, ktorý nevie po anglicky, môžu byť nevýhody používania Redditu nasledovné:
- Nedostupnosť slovenských subredditov: Zatiaľ čo mnoho subredditov je dostupných v slovenčine, môže byť ťažké nájsť tému alebo komunitu, ktorá by bola prístupná v slovenčine.
- Väčšina obsahu je v angličtine: Väčšina obsahu na Reddite je v angličtine, čo môže byť pre slovenského používateľa, ktorý nemá dobrú znalosť angličtiny, ťažké prečítať alebo pochopiť.
Ak neviete po anglicky, môžete využiť slovenské a české fóra, ohľadom ktorých vám radíme nižšie.
D) Quora
Quora je online fórum a alternatíva Redditu, kde môžu používatelia zadávať otázky a získavať odpovede od iných používateľov alebo odborníkov na dané témy. Rovnako ako Reddit, aj Quora je momentálne nedostupná v slovenčine. K dispozícii ale je v 24 jazykoch, medzi ktorými je angličtina, nemčina i poľština.
Pri hľadaní skladby sa môžete obrátiť na fórum Quora s otázkou o rozpoznávaní pesničky. Môžete tiež pripojiť nahrávku „hmkanej“ pesničky, aby používatelia mohli lepšie porozumieť vašej otázke a poskytnúť vám presnejšie odpovede.
Pri používaní fóra Quora je však dôležité dodržiavať pravidlá fóra a rešpektovať ostatných používateľov. Ak sa vám podarí nájsť pesničku, odporúčame vám oznámiť to aj ostatným používateľom, ktorí sa mohli tiež pýtať na rovnakú pesničku.
E) Slovenské fóra
Fóra v slovenskom jazyku majú výhodu, že nemusíte ovládať angličtinu, no taktiež na nich chodí menej ľudí, a preto môžete mať s identifikáciou hmkanej alebo opísanej skladby, ktorú hľadáte ešte väčšie problémy na rozdiel od použitia Redditu alebo Quory.
Medzi slovenské fóra, na ktorých sa môžete obrátiť na používateľov s otázkou ohľadom identifikácie skladby, patria napríklad:
- Hudobné fórum na Supermusic.sk: Tento fórum je zamerané na hudbu a môžete sa tu obrátiť na ostatných používateľov s otázkou ohľadom identifikácie skladby.
- Modrykonik.sk je slovenské fórum, kde sa môžete obrátiť s otázkou ohľadom identifikácie skladby. Modrykonik.sk ponúka rôzne sekcie, vrátane sekcie internetová všehochuť, kde môžete zadať informácie o skladbe, ktorú hľadáte, a ostatní používatelia fóra sa vám budú snažiť pomôcť s jej identifikáciou.
Ak sa vám nepodarí nájsť sekciu zameranú na hudbu alebo ak sa chcete obrátiť na širšie publikum, môžete tiež založiť vlastnú tému s otázkou ohľadom identifikácie skladby v sekcii „Filmy, knihy, zábava“.
F) České fóra
Existuje množstvo českých fór, kde môžete požiadať o pomoc s identifikáciou skladby. Niektoré z najznámejších a najobľúbenejších fór sú napríklad:
- Fórum na Hudebniforum.cz
- Fórum Musicstage.cz
Všetky fóra uvedené v zozname sú zamerané na rôzne témy, vrátane hudby, a môžete sa tu obrátiť na používateľov s otázkami týkajúcimi sa identifikácie skladby.
Je dôležité poznamenať, že na každom fóre sa môžu líšiť pravidlá a kultúra komunikácie, takže vám odporúčame prečítať si pravidlá a súvisiace informácie predtým, než na fórum vložíte nový príspevok.
4. Rozšírenie vyhľadávanie na Google
Ak sa snažíte nájsť konkrétne informácie v Google, môžete použiť pokročilé vyhľadávacie funkcie, aby ste výsledky vyhľadávania sprísnili. Tieto funkcie vám umožňujú zadať konkrétne požiadavky, ako napríklad región, čas poslednej aktualizácie alebo kľúčové slovo, aby ste získali presnejšie výsledky.
Môžete tiež zadať príklady toho, čo presne hľadáte, aby ste zúžili výsledky vyhľadávania. Použitie týchto funkcií vám môže pomôcť nájsť presne to, čo potrebujete rýchlejšie.
5. Vyhľadajte diskografiu alebo videoklip interpreta
Väčšinou si pamätáme interpreta, ale nie skladbu.
Ak je to váš prípad, vyhľadávanie interpreta vám môže pomôcť nájsť požadovanú skladbu. Na tento účel môžete použiť vyhľadávače alebo online encyklopédie ako Wikipédia, pretože stránka interpreta vám môže pomôcť získať informácie o jeho diskografii.
Môžete tiež skontrolovať profil umelca na Spotify a Apple Music, pretože je veľká pravdepodobnosť, že tam budú uvedené všetky ich piesne. Okrem toho, ak si náhodou pamätáte hercov, ktorí účinkovali vo videoklipe k piesni, ktorej názov hľadáte, môžete ich vyhľadať jednotlivo. Vyhľadávanie hudobných videoklipov, v ktorých účinkovali, vám môže pomôcť nájsť požadovanú pieseň.
6. Používanie mobilných aplikácií na identifikáciu hudby
Existujú rôzne aplikácie, ktoré vám umožňujú zistiť názov skladby alebo hudobného videa, ak ho počujete alebo vidíte a neviete ho identifikovať. Väčšina týchto aplikácií funguje tak, že stlačíte tlačidlo a potom hmkáte alebo spievate skladbu do mikrofónu. Potom vám aplikácia zobrazí výsledky hľadania s názvom skladby a odkazom na stránku, kde ju môžete vyhľadať.
Medzi populárne aplikácie na identifikáciu hudby patrí napríklad SoundHound, Shazam, Musixmatch a Google Assistant.
Google Assistant
Google Assistant môžete vyskúšať tak, že do mikrofónu poviete frázu „Hey Google, what’s this song?“ (Hej Google, aká je táto pieseň?) a hmkáte alebo napodobňujete skladbu niekoľko sekúnd. Ak aplikácia rozpozná hudbu, zobrazí vám výsledky hľadania s názvom skladby a odkazom na stránku, kde ju môžete vyhľadať.
Shazam
Aplikácia Shazam je jednou z najobľúbenejších aplikácií na identifikáciu skladieb, ktorá umožňuje používateľom rozpoznať skladby pomocou hmkania. Použitie aplikácie je veľmi jednoduché a rýchle.
- Stiahnite si aplikáciu Shazam z obchodu Play alebo App Store.
- Otvorte aplikáciu a stlačte tlačidlo „Shazam“ na úvodnej stránke.
- Zahmkajte alebo zaspievajte skladbu do mikrofónu vašeho zariadenia.
- Počkajte, kým aplikácia rozpozná skladbu.
- Po rozpoznaní skladby sa zobrazí obrazovka s názvom a interpretom skladby, ako aj možnosťou prehrávania skladby na platforme ako Spotify alebo YouTube.
Ak sa vám podarí rozpoznať skladbu, môžete si ju pozrieť v histórii v aplikácii Shazam a kedykoľvek si ju opätovne prehrať. Ak sa vám však nepodarí rozpoznať skladbu, môžete sa obrátiť na podporu aplikácie Shazam alebo vyskúšať iné metódy na jej identifikáciu.
Musixmatch
Aby ste mohli použiť mobilnú aplikáciu Musixmatch na identifikáciu skladby pomocou hmkania, musíte najskôr stiahnuť aplikáciu z obchodu Play alebo App Store. Po inštalácii a spustení aplikácie budete musieť prijať podmienky používania a súhlas s ochranou osobných údajov.
Keď ste pripravení začať hľadať skladbu, kliknite na tlačidlo „Identify Song“ (Identifikovať skladbu) na úvodnej obrazovke aplikácie. Potom budete musieť aktivovať mikrofón a pokúsiť sa napodobniť požadovanú skladbu. Aplikácia vám zobrazí výsledky vo forme zoznamu skladieb, ktoré sa zhodujú so zahmkanou melódiou.
V prípade, že aplikácia nerozpozná požadovanú skladbu, môžete vyskúšať opísať ju alebo zadať niektoré z jej známych prvkov (napríklad názov interpreta alebo časť textu piesne) do vyhľadávacieho poľa. Môžete tiež zvážiť pridanie skladby do zoznamu skladieb, ktoré sa vám páčia, a pokúsiť sa o jej identifikáciu neskôr, keď bude v aplikácii viac používateľov online.
SoundHound
Aj keď sa zdá, že aplikácia na rozpoznávanie hudby SoundHound nie je tak efektívna ako funkcia hmkania piesní od Google, stále dokázala nájsť niektoré skladby počas testovania. Vyskúšali sme vyhmkať niekoľko skladieb, aby sme sa uistili, že aplikácia naozaj funguje. Z piatich piesní boli rozpoznané tri (alebo sme skladby vyhmkali nesprávne).
Napriek tomu sa oplatí aplikáciu na rozpoznávanie hudby SoundHound vyskúšať, pretože jej používanie je veľmi jednoduché. Stačí si ju stiahnuť z obchodu Play a na úvodnej stránke vybrať možnosť nahrávania. Za pár sekúnd vám aplikácia vypíše, či skladbu našla, a ak áno, tak jej názov.
Midomi je webová online aplikácia na rozpoznávanie skladieb, ktorú môžete použiť na hľadanie skladby na základe jej zahmkania alebo zaspievania aj na počítači. Ak chcete použiť Midomi na identifikáciu skladby, postupujte takto:
- Prejdite na webovú stránku https://www.midomi.com/.
- Kliknite na tlačidlo „Spievajte alebo hmkajte skladbu“ na úvodnej stránke.
- Pripojte k počítaču mikrofón alebo použite mikrofón v zariadení, na ktorom používate webovú stránku.
- Spievajte alebo hmkajte požadovanú skladbu do mikrofónu.
- Midomi sa pokúsi rozpoznať skladbu a zobrazí výsledky vyhľadávania.
- Môžete si prezrieť zoznam skladieb, ktoré sa zhodujú s vaším zahmkaním alebo zaspievaním, a vybrať tú, ktorú hľadáte.
- Po výbere skladby budete presmerovaní na stránku s informáciami o skladbe a budete mať možnosť počúvať ju alebo si ju stiahnuť.
Často kladené otázky
#1 Môžem si zahmkať pieseň a Google ju nájde?
Odpoveď: Áno, môžete použiť funkciu mikrofónu vo vyhľadávaní Google a nájsť pieseň pomocou vyhmkania melódie a dokonca aj pískania.
#2 Môžem Siri zahmkať pieseň?
Odpoveď: Je možné na nájdenie pesničky použiť Siri? Áno. V ideálnom prípade by stačilo povedať: „Hey Siri, what song is this?“ (Ahoj, Siri, aká je to pieseň) a napodobniť pieseň, zatiaľ čo ona počúva. Skutočnosť je aktuálne taká, že Siri síce dokáže rozpoznať prehrávanú skladbu, ale nemá funkciu vyhľadávania skladby podľa hmkania.
#3 Ako nájdem pieseň, ak nepoznám jej text?
Odpoveď: Ak neviete, čo sa spieva v piesni, skúste napodobniť aspoň jej melódiu, napríklad hmkaním. Na vyhľadanie piesne podľa melódie môžete použiť aplikácie, ako je Shazam, Musixmatch, SoundHound alebo asistenta v telefóne, ako je Google. Melódiu piesne si môžete pustiť, brnkať alebo pískať, aby ste ju mohli vyhľadať.
#4 Ako môžem rozpoznať skladbu na základe hmkania?
Odpoveď: Existujú rôzne aplikácie a webové stránky, ktoré umožňujú rozpoznať skladby na základe hmkania. Jednou z najpopulárnejších je Shazam, ktorá umožňuje rozpoznať skladby pomocou mikrofónu v zariadení.
#5 Ktorá aplikácia je najlepšia na rozpoznávanie hmkanej piesne?
Odpoveď: V závislosti od individuálnych preferencií môžu rôzni používatelia hodnotiť rôzne aplikácie ako najlepšie. Shazam a SoundHound sú však často považované za jedny z najlepších aplikácií na rozpoznávanie hmkanej piesne.
#6 Môžem rozpoznať skladbu na základe jej zaspievania?
Odpoveď: Áno, mnoho aplikácií na rozpoznávanie skladieb umožňuje rozpoznať skladby aj na základe zaspievania. Napríklad aplikácia Musixmatch umožňuje používateľom zaspievať skladbu do mikrofónu a potom vyhľadá odpovedajúci text piesne.
#7 Existuje aplikácia, ktorá rozpozná hmkanie?
Odpoveď: Áno, existuje niekoľko aplikácií, ktoré dokážu identifikovať skladbu podľa hmkania. Môžete vyskúšať aplikácie Shazam, Musixmatch alebo SoundHound.
#8 Dokáže Alexa identifikovať hmkanú pieseň?
Odpoveď: Z dôvodu ochrany osobných údajov Alexa nemá schopnosti na identifikáciu skladby podľa hmkania. Skladbu môžete Alexe zahmkať alebo zaspievať, ale to je všetko. Alexa s tým nemôže nič urobiť. Ak však aktivujete funkciu Name the Song (Pomenovať pieseň), Alexa dokáže identifikovať pieseň podľa hudby.
#9 Čo je to rozpoznávanie hudby Shazam?
Odpoveď: Shazam Music Recognition je aplikácia, pomocou ktorej môžete identifikovať a nájsť skladbu pomocou jej krátkej ukážky. Melódiu môžete hmkať, pískať si ju alebo ju prehrať na inom zariadení.
#10 Ako môžem rozpoznať hmkanú skladbu pomocou aplikácie Shazam?
Odpoveď: Použitie aplikácie Shazam na rozpoznanie hmkanej skladby je veľmi jednoduché. Stačí si stiahnuť aplikáciu z obchodu Play alebo App Store, otvoriť ju a stlačiť tlačidlo „Vyhľadať“. Potom stačí brnkať alebo spievať požadovanú skladbu do mikrofónu vašej zariadenia a aplikácia vám zobrazí výsledky.
#11 Existujú nejaké iné aplikácie na rozpoznanie hmkanej skladby, ako je Shazam?
Odpoveď: Áno, existuje mnoho ďalších aplikácií na rozpoznanie hmkanej skladby, ako napríklad SoundHound alebo Musixmatch. Tiež môžete vyskúšať použitie služby Google Assistant, ktorá vám pomôže nájsť skladbu pomocou hmkania alebo spievania.
#12 Ako rozpoznať skladbu podľa hmkania online?
Midomi je online aplikácia, ktorá vám umožňuje rozpoznať skladby pomocou hmkania alebo spievania. Je dostupná na webe a môžete ju použiť na vyhľadávanie hudby, ktorú neviete nájsť iným spôsobom.
#13 Môžem rozpoznať skladbu pomocou hmkania alebo spievania aj na internete, bez použitia aplikácie?
Odpoveď: Áno, existujú aj webové stránky a fóra, kde môžete požiadať o pomoc s rozpoznávaním skladby na základe jej zahmkania alebo zaspievania. Napríklad môžete vyskúšať WatZatSong.com, ktorá je komunitnou stránkou zameranou na rozpoznávanie hudby. Okrem toho existujú aj rôzne hudobné fóra, kde môžete tiež požiadať o pomoc s rozpoznávaním skladby. Je dôležité si uvedomiť, že v závislosti od aktivity komunity môže byť získanie pomoci na týchto stránkach časovo náročnejšie ako použitie aplikácie na rozpoznávanie hudby s umelou inteligenciou.
Zhrnutie
Existujú rôzne spôsoby, ako hľadať skladbu, keď nepoznáte jej názov. Môžete použiť rozšírené vyhľadávanie v Google, aplikácie na rozpoznávanie hudby alebo hľadanie v diskografii interpreta.
Aplikácie na rozpoznanie hudby sú ďalšou možnosťou, ako nájsť skladbu pomocou hmkania, pískania alebo spievania melódie skladby. Google je zatiaľ najlepším nástrojom na identifikáciu skladieb, ale môžete skúsiť aj iné aplikácie a stránky, aby ste zistili, či nájdete lepšiu alternatívu. Je dôležité zostať trpezlivými a vytrvalými pri hľadaní požadovanej skladby.